24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri İlçemizde Kutlandı PDF Yazdır e-Posta

24 Kasım Öğretmenler Günü Programı saat 9:30 da çelenk sunma töreniyle başlayarak, Ballıca 60. Yıl Çok Programlı Lisesinde devam etti.

Programa Kaymakamımız Sayın Kadir EKİNCİ, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman TOPALOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nihat ASLANTAŞ, Daire amirleri, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat ASLANTAŞ tarafından yapıldı. Van depreminde şehit olan 75 meslektaşımız anılırken katılımcılar duygusal anlar yaşadılar. Programda Anadolu Lisesi Öğretmenleri tarafından şiirler okunduktan sonra adaylığı kalkan öğretmenlere yönelik yemin töreni yapıldı. Kıdemli öğretmenlerimiz adına Anadolu Lisesi Müdürü Şinasi Aksan,Genç Öğretmenlerimiz adına Ballıca 60. Yıl Çok Programlı Lisesi Edebiyat Öğretmeni Şeyma KABATAŞ ÇETİN ve emekli öğretmenlerimiz adına Necat AKYÜZLÜ konuşma yaptı.

Emekli olan öğretmenlere ise Kaymakamımız Sayın Kadir EKİNCİ tarafından plaketler ve şeref belgesi takdim edildi. 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri, kapsamında düzenlenen öğretmenler arası voleybol turnuvasında 1. Olan Yörükler İlköğretim Okulu, 2. olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve 3. olan Şehit Burhan Yazıcı İlköğretim Okulu’ na kupaları 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman TOPALOĞLU tarafından verildi. Öğretmenler Günü kutlama programı sonrasında Kaymakamımız Sayın Kadir EKİNCİ ve 19 Mayıs Belediye Başkanı Sayın Osman TOPALOĞU, Ballıca 60. Yıl Çok Programlı Lisesinde incelemelerde bulundu. Tekel İsmail Çolak Okulu’nu ziyaret eden 19 Mayıs Belediye Başkanı Sayın Osman TOPALOĞU öğretmen ve öğrenciler ile sohbet etti. Öğleden sonra , İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat ASLANTAŞ ve beraberindeki idareci ve öğretmenler ile Şehit Vural Akdeniz’in ailesini evinde ziyaret ettiler.