İstiklal Marşının Kabul Edildiği Gün ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Kutlandı PDF Yazdır e-Posta

Bu yıl 91. Yılı kutlanan “İstiklal Marşının Kabul Edildiği Gün ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” Programı İlçemiz 75. Yıl İlköğretim Okulu’ nda yapıldı.

Programa Kaymakamımız Sayın Kadir Ekinci, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aslantaş, Kurum ve Okul Müdürleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

75. Yıl İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Tanrısever günün anlam ve önemi hakkında yaptığı konuşmasında “İstiklal Marşımız, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır. İstiklal Marşı, Türk milletinin bağımsızlığa olan düşkünlüğünü, bayrak ve vatan sevgisini dile getiren bir şaheserdir.” dedi. Mehmet Akif’in "Allah bu millete bir daha İstiklâl Marşı yazdırtmasın.” Sözlerine vurgu yaptı.

Programda 75. Yıl İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni Gülşah Kol yönetimindeki öğrenciler tarafından hazırlanan şiir ve oratoryo gösterileri izleyicilere sunuldu. Programın sonunda Recep Konuş adlı öğrencinin Mehmet Akif ERSOY kostümüyle İstiklal Marşımızı okuması katılımcılarda büyük ilgi uyandırdı.